Home Koła Naukowe Studenckie Koło Naukowe Organizacji Budownictwa (SKNOB)
Studenckie Koło Naukowe Organizacji Budownictwa (SKNOB) PDF Drukuj Email
piątek, 06 grudnia 2013 06:22

Studenckie Koło Naukowe Organizacji Budownictwa (SKNOB)


Opiekun koła: dr inż. Agnieszka Leśniak, tel. 12 628-23-93, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , mgr inż. Jarosław Malara, tel.12 628-23-14, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Studenckie Koło Naukowe Organizacji Budownictwa (SKNOB) to organizcja studencka na Wydziale Inżynierii Ladowej Politechniki Krakowskiej funkcjonująca przy Zakładzie Technologii i Organizacji Budownictwa Instytutu Zarządzania w Budownictwie i Transporcie.

SKNOB to koło naukowe skierowane głównie (ale oczywiście: nie tylko) do osób zainteresowanych szeroko rozumianymi aspektami realizacji budownictwa oraz zarządzania. Głównym celem działalności jest zapoznanie się z procesami budowlanymi w praktyce wykonawczej. Pod przewodnictwem projektantów i inżynierów wykonawstwa zwiedzamy największe budowy Krakowa oraz innych dużych miast Polski, zaznajamiając się z problematyką, organizacją budowy, stosowanymi technologiami, a także poznajemy specyfikę przedsiębiorstw budowlanych oraz osoby związane zawodowo z budownictwem. Ponadto w ramach Koła poszerzamy wiedzę o szeroko rozumianą organizację budownictwa: teoretyczne podstawy różnorakich systemów, sposoby ich funkcjonowania i zastosowania oraz metody zarządzania procesem budowlanym. Organizujemy wykłady prowadzone przez projektantów, kierowników budów oraz przedstawicieli firm. Uczestniczymy w certyfikowanych szkoleniach organizowanych przez firmy budowlane. Uczestniczymy w ważniejszych wydarzeniach wydziałowych Wydziału Inżynierii Lądowej oraz uczelnianych Politechniki Krakowskiej. Stwarzamy w ten sposób okazję do bliższego poznania uczelni oraz czynnego włączenia się w jej działania.

 

Osoby z nami współpracujące mają szansę poznać technologie i proces budowlany w praktyce, pod okiem i przewodnictwem specjalistów na stałe związanych z branżą. W każdym semestrze organizujemy kilkudniowy wyjazd do jednego z większych miast Polski. Jest to szansa na poznanie nowych miejsc, nowych ludzi oraz oczywiście najciekawszych, świeżo powstających różnorakich budowli. Uczestnicy mogą pozyskać certyfikaty z odbytych szkoleń w firmach budowlanych. Poszerzają oni zakres swojej wiedzy o wykonawstwie budowlanym - o wszystkim, co jest choćby luźno związane z organizacją budownictwa. Mogą spotkać przedstawicieli firm budowlanych oraz inne osoby aktywnie związane z branżą budowlaną. Członkowie Koła ponadto uczestniczą w konkursach wydziałowych, uczelnianych i o szerszym zasięgu.

Funkcję przewodniczącego Koła obecnie pełni inż. Michał Kałka, jego zastępcami są
inż. Sebastian Groński oraz Katarzyna Jankowska, funkcję rzecznika pełni inż. Krzysztof Czech. W skład zarządu Koła wchodzi również inż. Katarzyna Płaczek (skarbnik) oraz inż. Bartłomiej Rudnik (grafik i fotograf). Opiekunami Koła są: dr inż. Agnieszka Leśniak, tel. 12 628-23-93, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , mgr inż. Jarosław Malara, tel.12 628-23-14, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Kontakt do Koła: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Profil facebook: https://www.facebook.com/sknob.wil.pk

 

 

 

Zmieniony: piątek, 30 stycznia 2015 09:08