Home Koła Naukowe Koło Naukowe Zarządzania Kosztami w Budownictwie
Koło Naukowe Zarządzania Kosztami w Budownictwie PDF Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011 06:03

Nazwa koła:     Koło Naukowe Zarządzania Kosztami w Budownictwie
Opiekun koła: dr inż. Krzysztof Zima, tel. 12 628-30-90, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Opiekun koła: dr inż. Michał Juszczyk, tel. 12 628-23-54, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koło Naukowe Zarządzania Kosztami w Budownictwie powstało na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w październiku 2009 r. z inicjatywy studentów specjalności Technologia i Organizacja Budownictwa na kierunku Budownictwo.
Koła Naukowe Zarządzania Kosztami w Budownictwie powstało, by studenci Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej mogli poszerzać wiedzę oraz umiejętności w zakresie zarządzania kosztami w branży budowlanej. Na spotkaniach koła wygłaszane są referaty dotyczące kosztorysowania i planowania kosztów. Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym, dzięki czemu studenci mogą uczyć się na nich obsługi specjalistycznego oprogramowania pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry w osobach opiekunów Koła.

Poza regularnymi spotkaniami, Koło zajmuje się również rozwijaniem współpracy z firmami zewnętrznymi oraz organizuje wyjazdy, dzięki czemu członkowie Koła mogą uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach prowadzonych przez fachowców na co dzień związanych z kosztorysowaniem i zarządzaniem kosztami w branży budowlanej.
Dzięki współpracy z firmą Datacomp Spółka z o. o. członkowie Koła Naukowego Zarządzania Kosztami w Budownictwie mogą korzystać z legalnego, bezpłatnego oprogramowania Zuzia, służącego do sporządzania kosztorysów budowlanych. Współpraca Koła z firmą Datacomp ciągle się poszerza, dzięki czemu kilkoro z członków Koła przygotowuje prace magisterskie dotyczące kosztorysowania oraz zarządzania kosztami w branży budowlanej w oparciu o materiały udostępnione przez firmę Datacomp.
Członkowie Koła mają możliwość uczestnictwa w konferencjach szkoleniowych i warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych, z którym koło blisko współpracuje. Ponadto, we współpracy z firmą ORGBUD-SERWIS Sp. z o.o. z Poznania Koło Naukowe Zarządzania Kosztami w Budownictwie uczestniczy w  szkoleniach z zakresu kosztorysowania oraz szacowania kosztów poszczególnych robót budowlanych. Członkowie Koła, goszczeni przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, uczestniczyli w serii wykładów dotyczącej tematyki kosztorysowania i planowania kosztów inwestycji budowlanych.
Dzięki uczestnictwu w zajęciach koła naukowego, studenci Wydziału Inżynierii Lądowej, mogą nie tylko poszerzać wiedzę i zdobywać nowe wiadomości związane z zarządzaniem i planowaniem kosztów w budownictwie, ale też zdobywać nowe informacje z zakresu ekonomii i ekonomiki budownictwa. Informacje te z pewnością okażą się przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Osoby zainteresowane działalnością Koła oraz chcące do niego dołączyć i uczestniczyć w spotkaniach i wyjazdach Koła, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zmieniony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 08:08