Kosztorysowanie w programie NORMA PRO PDF Drukuj Email
czwartek, 10 sierpnia 2017 10:12

KOSZTORYSOWANIE W PROGRAMIE NORMA PRO

Szkolenie ma na celu zdobycie umiejętności obsługi jednego z najpopularniejszych programów do kosztorysowania jakim jest NORMA PRO. Ma także podnieść kwalifikacje zawodowe w zakresie tworzenia różnego rodzaju kosztorysów z zastosowaniem nowoczesnego oprogramowania oraz usystematyzować wiedzę z zakresu kosztorysowania robót budowlanych.

Termin piętnastej edycji szkolenia: 11 -15 września 2017 r. (zajęcia od poniedziałku do piątku - 5 dni)

Termin zgłoszenia (decyduje kolejność zgłoszeń): rekrutacja ciągła - skan (lub zdjęcie) wypełnionej karty zgłoszenia należy przesłać na adres:

a oryginał dostarczyć w późniejszym terminie lub wysłać pocztą na adres:

Instytut Zarządzania w Budownictwie i Transporcie L-3
Politechnika Krakowska
dopisek: NORMA PRO

Czas trwania szkolenia:
w przypadku edycji wrześniowej:
- zajęcia od poniedziałku do piątku
w przypadku pozostałych terminów
- dwa weekendy od piątku popołdniu do niedzieli.

Tematyka i zakres szkolenia:

Podstawy, zasady, metody sporządzania kosztorysów budowlanych na przykładzie programu Norma Pro.

Obsługa programu Norma Pro.

Sporządzanie różnego rodzaju kosztorysów w programie Norma Pro.

Do kogo jest adresowane szkolenie?

Osoby zainteresowane uzyskaniem lub poszerzeniem umiejętności obsługi programu Norma Pro, w tym: kosztorysanci, przedsiębiorcy budowlani, rzeczoznawcy majątkowi, pracownicy firm ubezpieczeniowych zajmujący się wyceną szkód budowlanych, inwestorzy, deweloperzy.

Wymagania:

Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi komputera.

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Co uzyska uczestnik szkolenia?

Uczestnik szkolenia nabędzie lub poszerzy umiejętności w zakresie obsługi programu Norma Pro a także ugruntuje swoją wiedzę z zakresu kosztorysowania robót budowlanych. Uczestnik pozna podstawy oraz zaawansowane funkcje programu oraz uzyska umiejętność tworzenia w nim różnego rodzaju kosztorysów.

Uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe, a po zakończeniu szkolenia certyfikat jego ukończenia.

Ramowy program szkolenia

Przepisy prawne. Podstawy sporządzania kosztorysów. Składniki ceny kosztorysowej - 4 W

Kalkulacja narzutów w kosztorysie. Metody i formuły kalkulacyjne - 4 W

Przedmiarowanie robót budowlanych - 4 W

Bazy normatywne i cenowe. Kosztorys i jego części składowe. Rodzaje i funkcje kosztorysów. Kosztorys inwestorski w zamówieniach publicznych - 4 W

WSZYSTKIE ZAJĘCIA LABORATORYJNE W PROGRAMIE NORMA PRO

Ekran główny, menu, pasek narzędzi programu. Budowa struktury kosztorysu - 4 L

Zarządzanie bazą katalogów norm. Wprowadzanie, wyszukiwanie pozycji kosztorysowych - 4 L

Opcje tworzenia przedmiaru robót. Narzuty kosztorysu. Praca z cennikami. Wycena i weryfikacja kosztorysu. Zarządzanie widokami kosztorysu. Praca na zestawieniach RMS - 4 L

Eksport, import danych kosztorysowych. Opcje wariantowania i scalania pozycji. Współpraca z Excelem. Import z innych programów do kosztorysowania. Metody rozliczania kosztów transportu materiałów oraz kosztów jednorazowych sprzętu. Kalkulacja kosztów rusztowań - 4L

Tworzenie różnego rodzaju kosztorysów – kosztorys robót ogólnobudowlanych, kosztorys robót liniowych, kosztorys robót remontowych, kosztorys inwestorski, kosztorys FIDIC - 8 L

Metodyka prowadzenia zajęć

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych (praca przy komputerze w sali komputerowej). Zajęcia odbywają się w dwóch systemach:
- dwa weekendy od piątku do niedzieli:
piątek od 17.00 - 20.15, w tym przerwy kawowe
sobota, niedziela w godz. 8.30-15.15, w tym przerwy kawowe;

- lub w dni robocze w tygodniu od poniedziałku do piątku:
codziennie od 8.30 do 15.15, w tym przerwy kawowe.

Miejsce szkolenia

Szkolenie odbywa się w sali komputerowej 06D w budynku głównym Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej, członków Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych, rzeczoznawców kosztorysowanych SKB.

Odpłatność

Odpłatność za szkolenie wynosi 1 200 zł (w tym 5 lub 6 dni szkolenia, materiały, poczęstunek w przerwach kawowych, certyfikat ukończenia szkolenia).

Dla studentów Politechniki Krakowskiej odpłatność wynosi 1 050 zł (na podstawie zaświadczenia z Dziekanatu)

Koordynator szkolenia:

dr hab. inż. Edyta Plebankiewicz, prof. PK

Instytut Zarządzania w Budownictwie i Transporcie

Politechnika Krakowska

Administracja szkolenia:

mgr Agnieszka Tupta

tel. 608 213 917 (pn – pt w godz. 9.00 – 14.00); e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem szkolenia:

Regulamin szkolenia: tutaj

Karta zgłoszenia: tutaj